Znak Triad – Drogi Łaski i Pokoju

Triady – Droga Łaski i Pokoju

Triady – Droga Łaski i Pokoju

Strona główna > Medalion Triad

Medalion Triad

Każdy uczestnik i organizator Triad może posługiwać się osobistym Medalionem Triad, przeznaczonym do noszenia na szyi.

Awers Medalionu Triad zawiera trwałe przedstawienie znaku Triad, szczegółowo opisanego w dokumencie „Znak Triad”. Wymienny rewers, który identyfikuje właściciela i opisuje jego udział w Triadach, tworzą następujące elementy:

1) na okrągłej tarczy w kolorze lapis-lazuli obraz róży kompasowej, powstały z nałożenia na siebie dwóch czteroramiennych gwiazd – większej żółtej (ze złotą pół-strzałką w lewej części górnego ramienia) na mniejszą złotą, nachyloną pod kątem 45 stopni;

2) napisy w kolorze białym, wskazywane przez ramiona złotej gwiazdy: ramię górne lewe – inicjały imienia i nazwiska, myślnik, oznaczenie regionu macierzystego; górne prawe – rok pierwszego udziału w Triadach; dolne prawe – liczba przebytych etapów na wszystkich rodzajach Triad, ukośnik, liczba regionalnych Triad z przebytym co najmniej jednym etapem; dolne lewe – rok ostatniego udziału w Triadach (Rys. 1).

Rewers Medalionu Triad – Drogi Łaski i Pokoju

Rys. 1. Rewers Medalionu Triad z przykładowymi danymi

Róża kompasowa, zwana zwyczajowo „różą wiatrów”, symbolizuje kompas, który podróżnikom pomaga określać kierunki według stron świata i odnajdywać tym samym drogę do celu. W sensie metaforycznym, duchowy kompas pozwala odnaleźć właściwą ścieżkę życiową.

 

Awers Medalionu Triad kojarzyć można ze słońcem i słonecznym dniem, natomiast rewers z pogodną nocą i niebem pełnym gwiazd.

 

Dane techniczne Medalionu Triad:

a) względne wymiary elementów rewersu: średnica koła 12; szerokość i wysokość żółtej gwiazdy 9, pół-strzałka w formie trójkąta prostokątnego o przyprostokątnych 0,3 i 3,7 – przeciwprostokątna 3,71; szerokość i wysokość złotej gwiazdy 6;

b) kolory rewersu w systemie RGB: żółty 255-255-0, złoty 255-193-37, biały 255-255-255, lapis-lazuli 51-102-204;

c) preferowana bezwzględna średnica: 4,3 cm.

Strona główna > Medalion Triad

© 2021-2024 Grzegorz Berke

Prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów dozwolone wyłącznie w celach niekomercyjnych, związanych z ideą strony, w formie niezmienionej i z podaniem źródła. Wszelkie inne wykorzystanie tylko za zgodą autora.

Triady – Śląska Droga Łaski i Pokoju na Facebooku
Grzegorz Berke na Facebooku

FACEBOOK

E-MAIL

grzegorz.berke@gmail.com

Znak Triad – Drogi Łaski i Pokoju