Znak Triad – Drogi Łaski i Pokoju

E-MAIL

grzegorz.berke@gmail.com

FACEBOOK

Grzegorz Berke na Facebooku
Triady – Śląska Droga Łaski i Pokoju na Facebooku

© 2021-2023 Grzegorz Berke

Prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów dozwolone wyłącznie w celach niekomercyjnych, związanych z ideą strony, w formie niezmienionej i z podaniem źródła. Wszelkie inne wykorzystanie tylko za zgodą autora.

Strona główna > Historia Triad

2017

 

Latem pojawia się w moim sercu idea okrążającego Śląsk szlaku turystycznego, który dla osób wierzących stanowiłby jednocześnie trasę pielgrzymkową. Szlak pomagać ma we wszechstronnym rozwoju człowieka, łącząc ludzi ponad podziałami. Nazywam go Śląską Drogą Łaski i Pokoju. Do wiosny następnego roku wytyczam trasę na mapach i tworzę wstępny projekt przedsięwzięcia.

 

Pierwotna koncepcja Śląskiej Drogi Łaski i Pokoju z 2017 roku

 

2018

 

Równocześnie poszukuję osób do współpracy i towarzyszy wędrówki. Wsparcia udzielają mi Sylwester Kacprzyk ze Składnicy Górnośląskiej oraz Piotr Pejter Długosz ze Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. Moi znajomi, Aniela Czempik i Arkadiusz Kosmała, decydują się wziąć udział w pionierskim przejściu pierwszych sześciu etapów, które organizuję we wrześniu. Udaje się znakomicie. Zmieniam nazwę szlaku na Triady – Śląska Droga Łaski i Pokoju.

 

Relacja z pionierskiej wędrówki we wrześniu 2018 roku

 

2019

 

Zakładam na Facebooku stronę Triady – Śląska Droga Łaski i Pokoju (komu Triady się podobają, zapraszam do polubienia tej strony). Rodzi się w moim sercu idea Triad – Drogi Łaski i Pokoju, uniwersalnego projektu tworzenia dróg regionalnych na wzór Śląskich Triad oraz ich łączenia. Celem staje się budowa międzynarodowej sieci szlaków, jednoczących ludzi i narody.

 

Strona Triady – Śląska Droga Łaski i Pokoju na Facebooku

 

2020

 

Opracowuję Konstytucję Triad – Drogi Łaski i Pokoju, modyfikuję i opisuję znak Triad, a także projektuję Medalion Triad.

 

2021

 

Tworzę stronę internetową, poświęconą idei Triad oraz Śląskim Triadom. Oficjalnie publikuję ją w czerwcu pod adresem www.triadsway.com. We wrześniu wyruszam na wyprawę Rudy – Prudnik, aby zweryfikować siedem początkowych etapów Śląskich Triad, zmodyfikowanych po doświadczeniach pionierskiej wędrówki z 2018 roku. W drodze częściowo towarzyszą mi znajomi, Sylwester Kacprzyk i Piotr. Wyprawa okazuje się sukcesem pod każdym względem. Dzięki pozytywnej weryfikacji zostaje ostatecznie wyznaczonych siedem pierwszych etapów Śląskich Triad.

 

Relacja z wyprawy weryfikacyjnej Rudy – Prudnik we wrześniu 2021 roku

Historia Triad

Strona główna > Historia Triad

Triady – Droga Łaski i Pokoju

Triady – Droga Łaski i Pokoju

Znak Triad – Drogi Łaski i Pokoju