Znak Triad – Drogi Łaski i Pokoju

Triady – Droga Łaski i Pokoju

Triady – Droga Łaski i Pokoju

Droga do Nieba

 

Program religijny

 

 

 

„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.” Jezus Chrystus (J 14, 6)

 

„Będziecie Mnie szukać i znajdziecie Mnie, albowiem będziecie Mnie szukać z całego serca.” (Jr 29, 13)

 

„Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.” Jezus Chrystus (Mt 6, 21)

Krzyż na rozstaju dróg – w miejscu, w którym droga z Oleszki łączy się z szosą z Żyrowej do Jasiony (fot. Grzegorz Berke – Triady 2021).

Bóg jest nieskończenie twórczy i uwielbia różnorodność. Dlatego ilu jest ludzi, tyle istnieje odmiennych światów i tyle samo ścieżek prowadzących na drogę, która wiedzie do Niego. Każdy człowiek ma własną ścieżkę, swój czas i swoje tempo wędrowania. To, że ktoś nie widzi celu na horyzoncie, a może nawet i horyzontu, nie musi oznaczać, że zbłądził. Pytanie tylko, czy szuka? Jak wyobraża sobie swój skarb i czego w życiu tak naprawdę chce?

 

Program „Droga do Nieba” służy Uczestnikom Triad towarzystwem i chęcią pomocy na indywidualnych ścieżkach wiary. Obejmuje on materiały dla poszczególnych etapów, zawierające takie elementy, jak: informacje o patronie etapu i miejscu z nim związanym, wskazanie kościoła dla zainteresowanych poranną Mszą Świętą, wybrane fragmenty Biblii i inne cytaty, „Pytanie dnia” do przemyślenia, propozycje modlitw. Jeśli chodzi o te ostatnie, zawsze warto mieć na uwadze słowa św. Maksymiliana Kolbe: „Pan Bóg nie mierzy modlitwy na metry i jej wartość wcale nie zależy od ilości odmawianych różańców czy koronek. Istotę modlitwy stanowi wzniesienie myśli i duszy do Boga.”

 

Materiały dla dotychczas wyznaczonych etapów dostępne są w pliku PDF, który można pobrać poniżej. Tabela pod linkiem prezentuje w sposób zbiorczy etapowych patronów.

 

 

Droga_do_Nieba.pdf

Patroni i patronki etapów

Etap

Patron/patronka/patroni

Odniesienie do patrona/patronki/patronów

1: Rudy – Dziergowice

Matka Boża Pokorna

cudowny obraz Matki Bożej Pokornej w Bazylice Wniebowzięcia NMP/Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach

 

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy

swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.” (Lb 6, 24-26)

© 2021-2023 Grzegorz Berke

Prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów dozwolone wyłącznie w celach niekomercyjnych, związanych z ideą strony, w formie niezmienionej i z podaniem źródła. Wszelkie inne wykorzystanie tylko za zgodą autora.

Triady – Śląska Droga Łaski i Pokoju na Facebooku
Grzegorz Berke na Facebooku

FACEBOOK

E-MAIL

grzegorz.berke@gmail.com

Znak Triad – Drogi Łaski i Pokoju