Znak Triad – Drogi Łaski i Pokoju

Triady – Droga Łaski i Pokoju

Triady – Droga Łaski i Pokoju

Droga do Nieba

 

Program religijny

 

 

 

„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”. Jezus Chrystus (J 14, 6)

 

„Będziecie Mnie szukać i znajdziecie Mnie, albowiem będziecie Mnie szukać z całego serca”. (Jr 29, 13)

 

„Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje”. Jezus Chrystus (Mt 6, 21)

Krzyż na rozstaju dróg – w miejscu, w którym droga z Oleszki łączy się z szosą z Żyrowej do Jasiony (fot. Grzegorz Berke – Triady 2021)Bóg jest nieskończenie twórczy i uwielbia różnorodność. Dlatego ilu jest ludzi, tyle istnieje odmiennych światów i tyle samo ścieżek prowadzących na Drogę, która wiedzie do Niego. Każdy człowiek ma własną ścieżkę, swój czas i swoje tempo wędrowania. To, że ktoś nie widzi celu na horyzoncie, a może nawet i horyzontu, nie musi oznaczać, że zbłądził. Pytanie tylko, czy szuka? Jak wyobraża sobie swój skarb i czego w życiu tak naprawdę chce?

 

Podstawowym Przewodnikiem na Drodze do Boga, będącej jednocześnie Drogą do Nieba, jest Biblia. To Przewodnik wiarygodny, dokładny i wyczerpujący. Można w nim znaleźć odpowiedź na każde pytanie, choć ze względu na obszerność tekstu trzeba czasami dłużej poszukać. Do tego Przewodnika warto zaglądać jak najczęściej. (Wszystkie biblijne cytaty, przytoczone na stronie, zaczerpnięte zostały z Biblii Tysiąclecia, dostępnej pod adresem biblia.deon.pl).

 

Program „Droga do Nieba” służy Uczestnikom Triad towarzystwem i chęcią pomocy na indywidualnych ścieżkach wiary. Obejmuje on materiały dla poszczególnych etapów, zawierające takie elementy, jak: informacje o patronie etapu i miejscu z nim związanym, wskazanie kościoła dla zainteresowanych poranną Mszą Świętą, wybrane fragmenty Biblii i inne cytaty, „Pytanie dnia” do przemyślenia, propozycje modlitw. Jeśli chodzi o te ostatnie, zawsze dobrze mieć na uwadze słowa św. Maksymiliana Kolbe: „Pan Bóg nie mierzy modlitwy na metry i jej wartość wcale nie zależy od ilości odmawianych różańców czy koronek. Istotę modlitwy stanowi wzniesienie myśli i duszy do Boga”.

 

Materiały dla dotychczas wyznaczonych etapów znajdują się w pliku PDF, który można pobrać poniżej. Tabela pod linkiem prezentuje w sposób zbiorczy etapowych patronów.

 

Droga_do_Nieba.pdf

Patroni i patronki etapów

Etap

Patron/patronka/patroni

Odniesienia do patrona/patronki/patronów

1: Rudy – Dziergowice

Matka Boża Pokorna

cudowny obraz Matki Bożej Pokornej w Bazylice Wniebowzięcia NMP/Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach

2: Dziergowice – Większyce

Jezus Miłosierny

figura Jezusa Miłosiernego oraz figura i relikwie św. Faustyny Kowalskiej w kościele św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu

 

Materiały dodatkowe

 

 

„Podane dalej” grafiki z cytatami

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy

swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”. (Lb 6, 24-26)

© 2021-2024 Grzegorz Berke

Prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów dozwolone wyłącznie w celach niekomercyjnych, związanych z ideą strony, w formie niezmienionej i z podaniem źródła. Wszelkie inne wykorzystanie tylko za zgodą autora.

Triady – Śląska Droga Łaski i Pokoju na Facebooku
Grzegorz Berke na Facebooku

FACEBOOK

E-MAIL

grzegorz.berke@gmail.com

Znak Triad – Drogi Łaski i Pokoju