Znak Triad – Drogi Łaski i Pokoju

Triady – Droga Łaski i Pokoju

Triady – Droga Łaski i Pokoju

Strona główna > Historia Triad > Relacja z wyprawy weryfikacyjnej Rudy – Prudnik we wrześniu 2021 roku

Relacja z wyprawy weryfikacyjnej Rudy – Prudnik we wrześniu 2021 roku

Wyprawa wiodła szlakiem Rudy – Dziergowice – Większyce – Góra Świętej Anny – Krapkowice – Głogówek – Moszna – Prudnik. Jej celem była weryfikacja siedmiu początkowych etapów Śląskich Triad, które zmodyfikowałem po doświadczeniach pionierskiej wędrówki z 2018 roku. Jako rzecze Konstytucja Triad: „Wędrować można samotnie bądź w grupie”, przy okazji więc Los dał mi też zadanie przetestowania obydwu sposobów wędrowania.

 

Od tego roku postanowiłem nadawać nazwy wyprawom – czy to pionierskim czy weryfikacyjnym – i tak tę nazwałem „Korzenie”, gdyż w wymiarze edukacyjnym głęboko eksplorowała śląską tożsamość (aż cztery razy spotykałem na swej drodze Odrę, królową śląskich rzek, w Koźlu odwiedziłem św. Jadwigę, patronkę Śląska, a także zawędrowałem na Górę św. Anny, świętą górę Ślązaków), w wymiarze religijnym sięgała do korzeni chrześcijaństwa (szczegóły w programie „Droga do Nieba”), a w wymiarze osobistym stanowiła dla mnie podróż sentymentalną, pełną rodzinnych wspomnień.

Wyprawa „Korzenie”. Siedem etapów na trasie Rudy – Prudnik

Wyprawa „Korzenie”. Siedem etapów na trasie Rudy – Prudnik

DZIEŃ 1 / Sobota 04.09.2021 / Rudy

 

Dwa dni wcześniej przestało padać i pięknie zaświeciło słońce. Do Rud przywiózł mnie Tomek Dudzik, niezawodny przyjaciel od czasów szkoły średniej. Tam spotkaliśmy się z moim kolegą Piotrem, który dotarł do Rud na rowerze i wraz z nim miał mi towarzyszyć następnego dnia na pierwszym etapie do Dziergowic. W sobotę Piotra i mnie czekały atrakcje w postaci przejazdu kolejką wąskotorową na trasie Rudy – Rybnik Stodoły – Rudy oraz zwiedzania Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach.

 

 

Pobyt w Rudach

DZIEŃ 2 / Niedziela 05.09.2021 / ETAP 1: Rudy – Dziergowice

 

Piotr dzielnie prowadził rower do samych Dziergowic, skąd z jego pomocą udał się w drogę powrotną do domu.

 

 

ETAP 1: Rudy – Solarnia – Dziergowice (14,5 km) mapa

DZIEŃ 3 / Poniedziałek 06.09.2021 / ETAP 2: Dziergowice – Większyce

 

Pierwszy z trzech dni samotności. Było jednak bardzo miło, gdyż na swojej drodze spotkałem wielu przyjaznych i życzliwych ludzi. Miałem też kontakt telefoniczny z kilkoma osobami, m.in. z Anielą, która w tym roku nie mogła mi towarzyszyć.

 

 

ETAP 2: Dziergowice – Lubieszów – Bierawa – Cisek – Landzmierz – Kobylice – Kędzierzyn-Koźle – Większyce (21,5 km) mapa

DZIEŃ 4 / Wtorek 07.09.2021 / ETAP 3: Większyce – Góra Świętej Anny

 

Przyjemnie tak wędrować, wiedząc dokąd i po co się idzie, cieszyć się pokojem w sercu i dystansem do świata. Z perspektywy wędrowca świat i ludzie wyglądają zupełnie inaczej. Z perspektywy drogi wszystko widać lepiej, wyraźniej.

 

 

ETAP 3: Większyce – Kędzierzyn-Koźle – Raszowa – Leśnica – Poręba – Góra Świętej Anny (21,4 km) mapa

DZIEŃ 5 / Środa 08.09.2021 / ETAP 4: Góra Świętej Anny – Krapkowice

 

Trzeci dzień samotnej wędrówki nie był już taki do końca samotny, bo w Krapkowicach miał do mnie dołączyć Sylwek Kacprzyk, by towarzyszyć mi na dwóch następnych etapach. Bardzo cieszyłem się na nasze spotkanie i nogi same mnie niosły!

 

 

ETAP 4: Góra Świętej Anny – Żyrowa – Jasiona – Gogolin – Krapkowice (20,0 km) mapa

DZIEŃ 6 / Czwartek 09.09.2021 / ETAP 5: Krapkowice – Głogówek

 

Piękny dzień! Wspaniale jest iść razem i razem cieszyć się życiem. Wspaniale jest spędzać czas i dzielić zainteresowania z pięknymi ludźmi. Sylwek, z całego serca dziękuję!

 

 

ETAP 5: Krapkowice – Żywocice – Brożec – Kromołów – Rozkochów – Głogówek (24,5 km) mapa

DZIEŃ 7 / Piątek 10.09.2021 / ETAP 6: Głogówek – Moszna

 

Miałem problem, gdyż ze względu na zlot miłośników zabytkowych samochodów nie udało mi się zarezerwować noclegu w Mosznej, a mailowa i telefoniczna próba znalezienia pomocy dla pielgrzyma na plebanii w pobliskim Łączniku okazała się równie przyjemna i skuteczna jak poszukiwanie przez Maryję i Józefa kwatery w Betlejem. Szedłem zatem w ciemno, zdając się na Bożą Opatrzność. Nie zawiodłem się! Opatrzność zesłała mi Pana Tomka, który skontaktował mnie telefonicznie z Panem Adrianem, a ten wyprawił do mnie Pana Norberta z kluczami. Nocleg w przystępnej cenie pierwsza klasa! Radosny dzień zakończył się szczęśliwie! Bogu i Jego pełnym życzliwości współpracownikom z serca dziękuję!

 

 

ETAP 6: Głogówek – Mochów – Błażejowice Dolne – Wawrzyńcowice – Kujawy – Moszna (19,1 km) mapa

DZIEŃ 8 / Sobota 11.09.2021 / ETAP 7: Moszna – Prudnik

 

Kończyłem wyprawę w znakomitym nastroju, po drodze spotykając miłych i przyjaznych ludzi. Pogoda, kondycja, Niebo i ludzie, wszyscy i wszystko mi sprzyjało!

 

 

ETAP 7: Moszna – Łącznik – Mokra – Radostynia – Ligota Bialska – Biała – Prężyna – Prężynka – Prudnik (27,7 km) mapa

Strona główna > Historia Triad > Relacja z wyprawy weryfikacyjnej Rudy – Prudnik we wrześniu 2021 roku

© 2021-2024 Grzegorz Berke

Prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów dozwolone wyłącznie w celach niekomercyjnych, związanych z ideą strony, w formie niezmienionej i z podaniem źródła. Wszelkie inne wykorzystanie tylko za zgodą autora.

Triady – Śląska Droga Łaski i Pokoju na Facebooku
Grzegorz Berke na Facebooku

FACEBOOK

E-MAIL

grzegorz.berke@gmail.com

Znak Triad – Drogi Łaski i Pokoju